Для перехресного запилення необхідно висаджувати кілька саджанців. Посадка не сонячній ділянці, на родючих вологих ґрунтах.
Посадка:
Для малини потрібно відвести сонячне місце з ізоляцією від сильних вітрів, а в зиму — з хорошим сніговим покривом.
Для посадки в ями зробіть лунки розміром близько 40 см на 50 см, насипте посадкову суміш трохи горбком, змочіть коріння в поживному розчині коров'яку або земельній розчині з посадкової суміші. Опустіть у лунку коріння рослини, присипте родючим шаром землі. Відстань між кущами беріть близько 1 м, а між рядами близько 2 м. Коренева шийка повинна бути на кілька сантиметрів вище рівня грунту, щоб при повної усадки грунту після поливу вона виявилася на рівні землі. Заглублять слишком нельзя, это может привести к загниванию прикорневой почки, но и высокая посадка для малины нежелательна.
Уход:
Малина очень любит полив, но не залив, чтобы корни получали достаточное питание, но не кисли. В весенне-летний период посаженный куст малины особенно нуждается в насыщении водой.
Подкармливают растения весной и осенью. В апреле на один квадратный метр малинника вносят два спичечных коробка мочевины и 6–8 кг торфа или перегноя в виде мульчи.
В конце апреля, в фазе распускания почек, малину опрыскивают фуфаноном против почковой моли, тли и других вредителей.
У другій декаді травня, під час висування бутонів, рослини і грунт навколо них обробляють проти малинного жука і малинной мухи будь-якими препаратами проти шкідників.
Обрізка:
Обрізка для малини потрібна, щоб вкорочувати плодоносні пагони, видаляти загущають і непотрібну кореневу поросль. Плодоносні пагони після посадки зазвичай навесні підрізають десь на 20 див.
З другого року пагони вкорочують кожен рік або після збору врожаю, або вже навесні. Після зими пагони обрізають до сильної нирки (десь на 10 см). Вирізуйте втеча у самого заснування.
- Ціна: Ціну уточнюйте