Бактеріальний препарат кишкової дії ефективний проти личинок колорадського жука, павутинного кліща, капустяної совки, яблуневої та плодової молі, пильщиків, шовкопрядів та ін. гризучих та сисних шкідників. Можна застосовувати в будь-якій фазі розвитку рослини, навіть за 1-5 днів до збору врожаю.
До біологічних засобів боротьби з колорадським жуком та іншими шкідниками відносяться мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності — метаболіти, що роблять на шкідливих комах згубну дію. Мікробіологічні засоби захисту рослин, володіючи виборчим дією, практично безпечні для людини і теплокровних тварин. Перераховані властивості притаманні бактеріального препарату битоксибациллину. Бітоксибацилін являє собою суспензію світло-коричневого кольору. в 1 г він містить не менше 45 мільярдів живих спор і деякі токсини.
Для боротьби з колорадським жуком рослини обприскують 0,5 %-ной суспензією препарату (50 г на 10 л води).
Оскільки бітоксибацилін нешкідливий для людини і тварин, його можна застосовувати в будь-якій фазі вегетації рослин, в тому числі і перед збиранням урожаю. Препарат найбільш ефективний проти личинок колорадського жука першого і другого віків. Вони припиняють харчуватися і поступово відмикають. Загибель їх становить 90-100 %. На личинок третього я четвертого віку препарат діє слабкіше. Загибель їх при обробці рослин тієї ж суспензією 30-40 %. Проте, загальна шкодочинність личинок під впливом препарату помітно знижується. Частина комах гине в процесі перетворення в лялечку і імаго. Шкідники, яких все ж таки вдається благополучно пройти всі фази перетворення, мають низьку плодючість, вони підвищено сприйнятливі до дії хімічних і біологічних препаратів.
Дорослі жуки в основному стійкі до бітоксибациліну, але й у них все ж таки порушуються активність і ритм харчування, що призводить до виснаження, втрати активності, зниження ваги, а зрештою і до загибелі деякої частини дорослих особин. Так як бітоксибацилін ефективний проти личинок молодшого віку, то найбільш доцільно проводити обробки в період появи великої чисельності личинок першого і другого віку, до появи третього, і повторювати подальші обробки в залежності від чисельності та активності шкідника через тиждень або півтора.
Трапляється, городники момент першої обробки часто упускають, так як в цей період пошкодження рослин ще слабо помітні. Нерідко боротьбу проти колорадського жука на присадибних і садових ділянках починають вже тоді, коли частина листя з'їдена личинками, які до цього часу вже перейшли в старші віки й добре помітні на рослинах з-за своєї червоності. У цьому разі частина підрослих личинок третього і четвертого віку все ж може вціліти і продовжити харчуватися, завдаючи хоча і менший, але відчутної шкоди. Тут доцільно застосувати також біологічний препарат Актофіт, дієвий проти личинок старших віків і дорослих жуків.
Проти кожного покоління шкідників проводиться 3-4 обробки битоксибациллином з інтервалом 6-8 днів. За вегетаційний період на помідорах потрібна одна, на картоплі дві-три, іноді чотири обробки. В період зав'язування плодів бітоксибацилін є єдино безпечним засобом захисту баклажанів від колорадського жука. Застосовуючи бітоксибацилін, городник може майже повністю виключити використання хімічних препаратів захисту рослин від небезпечного шкідника.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Центр Біотехніка |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: Ціну уточнюйте