До складу калімагнезії входять калій, магній і сірка у вигляді сульфатів. Добриво калій магнезія має високу розчинність і швидко засвоюється рослинами. Добриво каліймаг має низький вміст хлору (макс. 3%).
Таким чином, це ідеальний джерело калію, магнію і сірки для рослин, чутливих до солі і хлору, таких як фрукти, овочі, виноград, хміль, картоплю, соняшник і лісові дерева.
Каліймаг ефективний на всіх типах ґрунтів, незалежно від pH. На легких грунтах добриво калімагнезія повинно застосовуватися навесні, щоб уникнути потенційної втрати поживних речовин протягом зими. Застосування калімагнезії також можливе для використання в системах органічного землеробства.
Склад добрива калімагнезія:
Калій, розчинний у воді, (К2О) 45 %
Магній, розчинний у воді, (МдО) 6,5 %
Калій у складі «Калимага» підвищує імунітет рослин. Культури стають більш стійкими до захворювань, уражень шкідниками і грибками, легше переносять заморозки. Прискорюється дозрівання плодів, урожай та період плодоношення значно збільшуються.
Магній – найважливіший мікроелемент, що відповідає за вироблення енергії рослинним організмом. При його дефіциті в першу чергу страждає коренева система рослин. З ультрафіолетових променів сонячного світла і води рослини синтезують цукор, який надалі відповідає за будову і накопичення вуглеводів, наприклад, крохмалю і целюлози. Саме з цієї причини магній так важливий для картоплі, бобових і злакових культур.
Недостачу магнію довгий час непомітна. Визначити його можна за станом старих, нижніх листків, які передчасно жовтіють і скручуються.
По молодий листі брак визначити важче, так як саме в молодій порослі концентрується цей мікроелемент. Магній відповідає за транспортування поживних речовин. При його недоліку коренева система стає пригнобленої. Рослина погано розвивається, гірше засвоює вологу, а це знижує посухостійкість і може привести до сонячних опіків.
Сірка підсилює метаболізм, відповідає за відновні процеси в будь-яких живих організмах, сприяє засвоєнню азоту, утворення білка. Хрестоцвіті рослини, наприклад, капуста, турнепс, споживають за вегетаційний період велика кількість сірки, так як є овочевими культурами з великим вмістом білка.
Сірчане голодування нагадує за своїми ознаками недолік азоту. Рослини гірше розвиваються, виглядають слабкими, листя стає дрібним, а живці і пагони дерев'янистими на дотик. Забарвлення листя стає млявим. Відрізнити азотне та сірчане голодування можна тільки по одній ознаці. При нестачі сірки вегетативна маса не відмирає, при азотному спостерігається опадання листя. Застосування калімагнезії допомагає вирішити проблеми дефіциту трьох елементів.
Норми внесення залежать від того, де буде застосовуватися добриво калимагнезією. На важких ґрунтах можна вносити восени, на легких піщаних і супіщаних грунтах – при стартовій перекопуванні весною. Каліймаг застосовується восени під основне внесення, а також навесні під культивацію і кореневу підгодівлю.
норми внесення восени – до 200 г/10 м ²;
норми внесення навесні – трохи більше 100 г/10 м²;
норми для парників та теплиць – до 50 г/10 м².
Підживлення калімагнезією протягом літа часто проводиться розчином. Також може вноситися при розпушуванні у вологий ґрунт. При місцевому внесенні дозування подвійної солі необхідно зменшити вдвічі.
Для внесення під корінь та позакореневого підживлення по листі готують однаковий склад 20 г/10 л води. Для посадок на 1 сотці знадобиться лише 5 літрів розчину при обприскуванні.
Виноград позитивно висловлюється на калій. Без цього мікроелемента ягоди у винограду будуть кислими, а сам виноградник може не пережити зиму. Зазвичай використовується сульфат калію, однак при нестачі магнію в ґрунті краще застосувати для винограду калімагнезію. Використовують субстрат в якості основного добрива і підгодівлі.
Восени та навесні вносять стандартні норми за інструкцією. У разі, коли внести основне підживлення не вдалося, вирішити проблему дефіциту мікроелементів можна обприскуванням. Усього знадобиться три обприскування у період дозрівання ягід базовим складом 20 г/10 л з інтервалом у 3 тижні.
Запобіжні заходи: При внесенні одягайте рукавички і дотримуйтеся правил гігієни-Особливо ефективно вплив добрива для культур, продуктивною частиною яких є вегетативна маса і коренеплоди – для капусти, зелених овочів, буряка, моркви, редиски, петрушки, селери, і для всіх кормових культур, а також на лугах і пасовищах, завдяки корисної дії калію і магнію.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Препаративна форма | Гранули |
- Ціна: 63 ₴